top of page

MŮJ PŘÍBĚH

Sportu se všestranně věnuji od svých tří let. Do třinácti jsem měl našlápnuto na kariéru profesionálního sportovce, dokud nepřišlo vážné onemocnění, které tuto cestu přerušilo. Díky tomuto zážitku jsem si uvědomil, že zdraví je to nejcennější, co máme a je potřeba se o něj starat.

K fitness jsem se poprvé dostal v šestnácti letech, když se mé tělo potřebovalo po vyléčení vzchopit a dostat zpět do formy. Kvůli špatné technice ve cvičení mě však brzy začaly trápit bolesti zad a moje studium pohybu začalo naplno – vzdělávací kurzy, lekce s již ostřílenými trenéry, samostudium a poté především vlastní praxe.

Udělal jsem si licenci pod vedením zkušených fyzioterapeutů v pražské Improve Academy a funkčnímu trénování se díky tomu věnuji profesionálně od června 2017 v Liberci. Mám za sebou desítky diagnostik pohybového aparátu a mnoho spokojených klientů. Věřím, že pohyb může být bez bolesti, když pochopíte, jak vaše tělo funguje a naučíte se s ním správně pracovat. 

Již od střední školy se také aktivně zajímám o studium psychologie skrze různá skripta, vzdělávací kurzy a populárně naučné literatury.

 

Během mých cest do jiných kultur (JV Asie, USA, severské státy Evropy, apod.) jsem se učil různému vnímání a pohledům na svět či existenci bytí.

Během mého ročního pobytu na Islandu jsem si osobně prošel několika krajními stavy mysli od pocitu úplné svobody a nespoutanosti díky možnosti nezávazně cestovat v krajině, kde nebyl vůbec nikdo, až po stavy úzkosti a deprese, které mi přivodila polární zima a tma. Tyto zkušenosti v kombinaci se sociální izolací, kterou jsem na Islandu zažil mi pomohli poznat lépe mě samého, napojit se lépe na své podvědomí a pracovat s ním.

Po návratu do ČR jsem se rozhodl pokračovat intenzivněji ve studiu psychologie a začal jsem se studiem životního koučinku, kognitivní behaviorální terapie a mindfullness technik na skotské akademii moderní aplikované psychologie Achology.

Zjistěte se mnou i Vy jak funguje vaše tělo a mysl a uveďte svůj život do zdravých kolejí.

bottom of page